Ile kosztuje skaner 3D?

 

Proste drukarki 3D można dzisiaj kupić za kilka tysięcy złotych. Wiem, że dla wielu to zawrotna suma, jednak dawniej cena tych urządzeń rozpoczynała się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście dzisiaj znajdziesz profesjonalne urządzenia np. tutaj , których cena jest wysoka, jednak są też alternatywy dla zwykłych osób. Natomiast jak to wygląda ze skanerami 3D?

 

122960_720(2)

Skanery 3D a ich ceny

Tak naprawdę ciężko jest podać konkretny przedział cenowy. Dlatego skupię się na tym co wpływa na cenę skanera 3d:

  1. Jego przeznaczenie – czy jest to skaner bezdotykowy, czy też dotykowy.
  2. Firma, która stworzyła skaner też wpływa na cenę.
  3. Sklep, w którym kupujesz skaner.

To według mnie najbardziej istotne elementy. Jednocześnie pamiętaj, że skanery 3D są wykorzystywane profesjonalnie. Jeżeli myślisz o zakupie tego urządzenia do swojej firmy to skup się na określeniu tego co potrzebujesz. To jest o wiele ważniejsze niż zastanawianie się nad tym ile skaner będzie kosztował. To nie jest gadżet, lecz narzędzia do pracy, dlatego przede wszystkim określ swoje wymagania względem skanera 3D, a następnie wybierz model, który najlepiej będzie zaspokajał twoje potrzeby.

 

Skanery 3D są wykorzystywane profesjonalnie - informuje specjalista.122960_720(22)

Skanery 3D są wykorzystywane profesjonalnie.

 

Oczywiście nie zachęcam Cię do tego, żebyś przepłacał kupując skaner 3D w drogim sklepie. Jeżeli masz możliwość kupna go taniej, to zrób to. Jednocześnie pamiętaj, że najważniejsza tutaj jest jakość urządzenia.