Jak odnieść sukces w branży gastronomicznej – rola reklamy

Szeroko pojęta branża gastronomiczna nie jest częścią gospodarki, w której łatwo odnieść można spektakularny sukces. Na rynku usług gastronomicznych panuje bowiem bardzo duża konkurencja. Niektórym przedsiębiorcom jednak taka sztuka się udaje. Postanowiliśmy zapytać właścicieli trzech firm – restauracji, firmy świadczącej usługi kateringowe oraz agencji zajmującej się organizacją różnego rodzaju imprez, w czym według nich tkwi przyczyna powodzenia prowadzonych przez nich podmiotów gospodarczych.

Przy prowadzeniu restauracji nie można ignorować potrzeb klienta.

Kiedy powiedziałam swoim bliskim, że planuję otworzyć własną restaurację, część z nich była bardzo sceptycznie nastawiona do tego pomysłu. Przestrzegali mnie przed dużą konkurencją panującą w naszym mieście oraz obawiali się, że przez mój brak doświadczenia w biznesie zwyczajnie sobie nie poradzę. Jednak ja byłam zdeterminowana, by stworzyć lokal, który sama z chęcią bym odwiedzała.

Postanowiłam skupić się na kuchni śródziemnomorskiej i od razu otrzymałam bardzo pozytywny feedback. Goście docenili kunszt kucharza, mojego dobrego kolegi mające doświadczenie w pracy w zagranicznych restauracjach, oraz wystrój wnętrz, nad którym pracowałam naprawdę długo. Mieli jednak uwagi co do obsługi, których bardzo dokładnie wysłuchałam i zdecydowałam się wprowadzić niezbędne zmiany. Myślę, że to dzięki tej otwartości, moja restauracja odniosła sukces.

Za sukcesem firmy cateringowej stoi duża elastyczność.

Zdecydowałem się na założenie firmy cateringowej, bo widziałem, że tego typu usługi cieszą się w moim mieście dużą popularnością. Jednak naprawdę liczących się przedsiębiorstw tego typu było niewiele. Uznałem więc, że naprawdę mam szansę odnieść sukces.

Priorytetem w mojej pracy jest dostosowanie się do potrzeb klientów. Obsługujemy przede wszystkim przedsiębiorstwa, zamawiające jedzenie dla swoich pracowników, jednak wśród naszych odbiorców są również osoby prywatne.

Bardzo zwracamy uwagę na to, jakiego typu usług oczekują konsumenci. Jeśli pomagamy w organizacji imprezy firmowej, stawiamy na nieco inny typ dań, niż na przykład w czasie tradycyjnego wesela. Tym, co nas wyróżnia, jest również dbałość o szczegóły. Wszystkie akcesoria przydatne w czasie imprez są oznaczone naszym logiem – w zakresie takich wydruków zdarza nam się współpracować z tą firmą-  multipak.info/oferta.php?body=list&category=22&page=1&name=gastronomia.

Bez sprawdzonych pracowników agencja eventowa nie będzie dobrze funkcjonować.

Kiedy otrzymuję pytania na temat tego, od czego zależy sukces mojej firmy, zawsze odpowiadam: bez moich pracowników nie byłby on możliwy. Organizacja imprez oraz różnorakich eventów wymaga zajęcia się naprawdę wieloma kwestiami.

Nagłośnienie, catering, kwestie związane ze współpracą z artystami – to tylko niektóre z nich. Bez sprawdzonych, doświadczonych pracowników nie byłoby możliwe doprowadzenie ich do końca oraz zapewnienie pełnego zadowolenia osobom uczestniczącym w danym wydarzeniu.