contact@poezio.eu
Kontakt

Joomla

Kilka zdań o platformie

Joomla to skrypt również znany, jednak w porównaniu do WordPressa, bardziej zaawansowany i dla niektórych, przynajmniej na początku, trochę skomplikowany. Jednak ma on swoja szerzę zwolenników, szczególnie wśród doświadczonych programistów, którzy używają tego skryptu do tworzenia stron internetowych. Podobnie jak WordPress, Joomla jest skryptem darmowym, co zachęca do skorzystania właśnie z niego.

Zalety oprogramowania Joomla

Co już zostało wspomniane – to oprogramowanie oper source, czyli to często najbardziej pożądane. Strony oparte na Joomli charakteryzują się nowoczesnym wyglądem. Każdy użytkownik może wybierać spośród wielu dostępnych szat graficznych, które można dodatkowo dowolnie modyfikować. Dzięki temu uzyskać można łatwo dokładnie to, co się chce. Duży zasób wtyczek również jest darmowy. Ponadto po Joomli łatwo się porusza, modyfikuje oraz wprowadza treści. Podobnie jak w przypadku WordPressa – nie trzeba być informatykiem, by Joomlą prawidłowo zarządzać. Co więcej, Joomla gwarantuje bezpieczeństwo. Można uruchamiać ją w trybie chronionym. Dodatkowo poprzez proste adresy URL wspiera dążenia do osiągnięcia wysokich pozycji strony w wyszukiwarkach. Podsumowując Joomla jest funkcjonalna, elastyczna, nowoczesna, wygodna w obsłudze.

Instalacja Joomla

Instalacja tego CMS-a jest dość prosta, dzięki wbudowanemu instalatorowi. Cały proces instalacji zajmuje najwyżej kilka minut. Należy tylko posiadać odpowiednie narzędzia, by proces ten można było rozpocząć. Dotyczy to między innymi posiadania odpowiednich programów na serwerze, baz dostępowych. Instalacja tego skryptu odbywa się w przeglądarce.

Jak zacząć z Joomla?

Jeśli jesteś osobą początkującą, która chce swoją pierwszą stronę postawić na CMS-ie Joomla, to warto na samym początku zaznajomić się z podstawami dotyczącymi powstawania stron na tym skrypcie. Nie jest to trudne, jednak dla osoby niedoświadczonej w tym zakresie może okazać się to ponad siły. Dlatego warto się dokształcić, na początku w teorii. Informacje najbardziej przydatne można znaleźć na stronie poświęconej Joomli. Dostępne są samouczki do samodzielnej analizy. Istnieje możliwość skorzystania również z wersji demo by sprawdzić, czy Joomla odpowiada oczekiwaniom i potrzebom.