contact@poezio.eu
Kontakt

Linki sponsorowane

Świadomość ludzi cały czas się zmienia. Użytkownicy, szukający usług w sieci, już inaczej reagują na pierwsze trzy wyniki pojawiające się po wpisaniu frazy w wyszukiwarce Google, gdyż wiedzą, że to efekt kampanii linków sponsorowanych, czyli jedna z wielu form reklamy. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że efekt jest widoczny od razu, co jest odmienne w porównaniu do pozycjonowania, jednak na kampanię od razu należy przeznaczyć określony budżet.

Kampania rozliczana jest za kliknięcie. Czyli z budżetu ucieka tyle pieniędzy, na ile została określona stawka za jedno kliknięcie. Jeśli wejść na stronę w dniu jest dziesięć, należy sobie ilość zsumować. Oczywiście należy ustawić sobie dzienny limit budżetowy, jednak jeśli branża jest konkurencyjna a usługi popularne, reklama może bardzo szybko się wyklikać i zniknąć.

Dlatego potrzebny jest stały monitoring i dostosowywanie kampanii do panujących akurat reguł. Dzięki tej kampanii można zyskać nowych klientów, którzy po wpisaniu danego hasła widzą stronę u samej góry.