Postaw na reklamę outdoorową

Reklama to dziś nieodzowny element naszego życia. Zwłaszcza w świecie biznesu znajduje ona szerokie zastosowanie i otwiera nowe rynki zbytu dla wielu przedsiębiorstw. Do tej pory reklama kojarzyła nam się jedynie z agencjami marketingowymi, które przygotowywały dla nas projekty graficzne i kampanie reklamowe. Teraz coraz popularniejsze jest między innymi zamawianie różnego rodzaju reklam zewnętrznych, w tym między innymi kasetonów, stojaków czy tablic informacyjnych.

Czym są kasetony reklamowe

To jedna z popularniejszych form reklamy, której wykonanie i montaż wiąże się z dość niskimi kosztami. Przy czym ich skuteczność w dotarciu do potencjalnych klientów jest stosunkowo wysoka. Na rynku wyróżnia się kilka rodzajów kasetonów w tym między innymi:

  • jednostronne

  • dwustronne

  • z dibondu

  • świetlne

  • czy z płyt HIPS

Tworzywo sztuczne jest najlepszym materiałem do produkcji tego typu nośników reklamowych, ponieważ odznacza się wyjątkowo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy czynniki atmosferyczne. Więcej o specyfikacji płyt polistyrenowych przeczytamy za pośrednictwem tej strony – kodrewex.com.pl/plyty-i-folie-polistyrenowe.html.

Tego rodzaju kasetony mogą przybierać rożne kształty i kolory. Co więcej przy produkcji kasetonów stosuje się także diody LED oraz świetlówki. Dzięki opcji podświetlenia taki nośnik jest widoczny z daleka i lepiej trafia do potencjalnych odbiorców. Diody są częściej stosowanym produktem, ponieważ na ich korzyść przemawia chociażby niski koszt eksploatacji, niski pobór energii praz długi czas świecenia.

Funkcje kasetonów

Podstawowe funkcje kasetonów to oczywiście funkcje reklamowe i informacyjne. Jednocześnie wpływają także na budowanie wizerunku marki. Taka reklama outdoorowa to także doskonała platforma do komunikacji z klientem. Jeśli dodatkowo jej walory estetyczne będą na wysokim poziomie, to jej skuteczność będzie zwielokrotniona.