contact@poezio.eu
Kontakt

Windu

Kilka zdań o platformie

Windu jest darmowym CMS służącym do zarządzania stroną www, wyposażonym w wiele przydatnych narzędzi, dzięki którym korzystanie z tego oprogramowania jest czystą przyjemnością. To CMS gwarantujący bezpieczeństwo i pełną kontrolę. Został stworzony przez specjalistów zajmujących się projektowaniem stron www. Nie jest on jeszcze tak popularny jak WordPress, jednak coraz więcej osób sięga po niego, nawet z ciekawości. A czy warto? Jak najbardziej!

Zalety Windu

Ten nowoczesny CMS posiada szereg zalet. Jest darmowy, a przy tym bardzo funkcjonalny. Dzięki niemu można stworzyć stronę o niepowtarzalnym designie, który będzie zachwycał. Bardzo łatwo i szybko na stronę można nanosić wszelkiego rodzaju poprawki. Co ważne, można tworzyć kopie zapasowe, co wpływa na poziom bezpieczeństwa naszej strony. Co ciekawe i bardzo przydatne – można w łatwy sposób śledzić statystyki dotyczące liczny odwiedzin naszej strony oraz zarządzać bazą danych. Ilość przydatnych narzędzi dostępna jest w zależności od tego, czy korzysta się z wersji Basic czy Pro.

Pierwsze kroki

Instalowanie Windu jest łatwe. Na początku jednak należy się przyjrzeć posiadanemu serwerowi i jego parametrom, by sprawdzić, czy udźwignie on niezbędne konfiguracje oraz rozszerzenia Windu. Jeśli chodzi o instalację, to przebiega ona w trzech krokach. Na samym początku należy pobrać program FTP. Następnie należy pobrać najnowszą wersję oraz wysłać pliki. Trzeci krok to już instalacja CMS-a na swojej stronie. Automatycznie pojawi się instalator. Pozostaje jedynie wybranie języka, dokończenie konfiguracji, wprowadzenie poprawnych danych