contact@poezio.eu
Kontakt

WordPress

Kilka zdań o platformie

Jedną ze znanych i często wykorzystywanych platform jest WordPress, który odpowiada obecnie panującym standardom ustanowionym wobec stron internetowych, jest nowoczesny, ale przede wszystkim darmowy, co zachęca wiele osób, by na nim stawiać swoje strony www. WordPress jest jednym z najbardziej popularnych, ogólnodostępnych CMS-ów, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.

Dlaczego warto wybrać WordPress?

Niewątpliwie WordPress ma wiele zalet, które warto w tym miejscu wymienić i to one sprawiają, że jest on tak często przez użytkowników wybierany. Po pierwsze jest bardzo łatwy w obsłudze oraz intuicyjny, dzięki czemu zarządzanie całym menu jest dziecinnie proste. Każda, nawet początkująca osoba powinna sobie z jego obsługą poradzić. Szablony instaluje się bardzo łatwo i nie trzeba mieć do tego wiedzy ani umiejętności czysto informatycznych. Jeśli jednak natrafi się na jakieś problemy wystarczy zajrzeć na fora internetowe zrzeszające miłośników i użytkowników tego skryptu. To druga zaleta – pomoc znajdzie się bardzo szybko. Ponadto WordPress zawiera płatne oraz darmowe wtyczki oraz szablony, dzięki czemu istnieje możliwość wyboru i dostosowania strony do swoich potrzeb. WordPress jest po prostu bardzo elastyczny.

Pobieranie i instalacja

Te czynności również są dosyć proste. CMS należy pobrać z tej strony https://pl.wordpress.org/ . Pobrać można angielską wersję lub tą z językiem polskim. Jeśli interesuje nas polskie tłumaczenie wystarczy pobrać całą paczkę z plikami, która znajduje się po prawej stornie ekranu, następnie ją rozpakować i umieścić pliki na swoim serwerze. Następnie należy przejść do instalacji plików zgodnie z wytycznymi podanymi na stronie.